Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RPO Lubuskie 2020 Aktywna integracja szansą na samodzielność

Czcionka:

AKTUALNOŚCI:

Wigilia Miejska z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęcinie

Utworzono dnia 24.01.2019

   16 grudnia 2018 r. na odświętnie udekorowanym sulęcińskim rynku odbyła się kolejna Wigilia Miejska, której współorganizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. W realizacji wydarzenia udział wzięli m.in. uczestnicy projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność”, ich rodziny, pracownicy OPS w Sulęcinie, mieszkańcy Gminy Sulęcin, władze miejskie i Proboszcz Parafii Sulęcin. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie – już tradycyjnie przygotowywał świąteczne potrawy wigilijne: barszcz czerwony, bigos, śledzie, łazanki z kapustą oraz kluski z makiem, którymi pracownicy i uczestnicy projektu częstowali mieszkańców.

czytaj dalej na temat: Wigilia Miejska z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęcinie

Nabór na wyjazd integracyjno-poznawczy

Utworzono dnia 14.11.2018

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że prowadzi nabór na wyjazd integracyjno – poznawczy do Wrocławia, który odbędzie się dn. 5 grudnia 2018 r. W wyjeździe mogą wziąć udział uczestnicy projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” i ich rodziny. W programie m. in.: zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Afrykarium, Starego Miasta oraz udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zgłoszenia przyjmują pracownicy socjalni OPS Natalia Pałaniuk i Alicja Kwietniewska.

 

czytaj dalej na temat: Nabór na wyjazd integracyjno-poznawczy

Grzybobranie 2018

Utworzono dnia 02.10.2018

 

W sobotę 6 października 2018 r. ponad 450 osób spotkało się na Uroczysku Lubniewsko na festynie integracyjnym "Grzybobranie 2018". W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy projektu EFS „Aktywna integracja szansą na samodzielność”realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, rodziny zastępcze z dziećmi z terenu Powiatu Sulęcińskiego, rodziny objęte asystenturą, dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych działających przy OPS w Sulęcinie oraz z Gminy Słońsk, dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Sulęcina i Jarnatowa. Organizatorzy zapewnili przybyłym na imprezę szereg konkurencji, konkursów, gier i zabaw.Koronną konkurencją był konkurs na największego grzyba jadalnego.

czytaj dalej na temat: Grzybobranie 2018

Jarmark Koguci

Utworzono dnia 27.04.2018

W Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie odbyła się kolejna X edycja międzynarodowego „Jarmarku Koguciego”, którego organizatorem był Burmistrz Sulęcina, Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury przy współorganizacji Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Pracownicy OPS wraz z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” i ich rodzinami, częstowali mieszkańców Gminy Sulęcin przygotowanymi przez siebie tradycyjnymi potrawami Wielkanocnymi, takimi jak: żurek, bigos, sałatka jarzynowa, sałatka wiosenna z jajkiem, bigos, kiełbaski jałowcowe, babeczki Wielkanocne oraz dodatkowo pajda chleba ze smalcem.

czytaj dalej na temat: Jarmark Koguci

Ogłoszenie

Utworzono dnia 29.01.2018

    

 

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że trwa rekrutacja uczestników do projektu: „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7, Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Uczestnikami projektu mogą być osoby z terenu Gminy Sulęcin, korzystające ze świadczeń OPS w wieku aktywności zawodowej, bezrobotne bądź bierne zawodowo, w tym z niepełnosprawnościami. Osoby chętne do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się do pracownika socjalnego OPS.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie

Andrzej Stefan Żelechowski

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

GALERIE:

Podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu

Wigilia Miejska 2017

Wigilia Miejska 2017

Mikołaj w Grochowie

Mikołaj w Grochowie

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Aktywność - drogą do sukcesu!

Aktywność - drogą do sukcesu!

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Warsztaty doradztwa zawodowego

Warsztaty doradztwa zawodowego

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny