Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DZIENNYM DOMU SENIOR+ W SULĘCINIE

Utworzono dnia 31.01.2020

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, dlatego też w Domu Dziennym Senior +  działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie obchodzono go aż trzykrotnie. 17.01.2020 r. seniorzy gościli Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Ośna Lubuskiego , Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Sulęcina oraz dnia 23.01.2020r. przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie. Programy artystyczne zaprezentowane dla babć i dziadków poruszyły serca Seniorów. Uśmiech, wzruszenie i łzy radości jakie towarzyszyły Seniorom to niesamowity wyraz wdzięczności za przepiękny występ zarówno małych artystów jak i tych nieco starszych. Wieńczącym wydarzeniem był wyjątkowy koncert dedykowany uczestnikom Dziennego Domu Senior+, który odbył się 28.01.2020r. W koncercie wystąpiła solistka Jadwiga Puchała z Gorzowa Wielkopolskiego i tancerki Urszula i Hanna Pomorskie. Razem z seniorami w koncercie uczestniczyli: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzej Stefan Żelechowski. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, upominki, życzenia i podziękowania za wkład w rozwój naszej społeczności, które przekazali seniorom Burmistrz Sulęcina ze swoim zastępcą.

Wieczór Kolęd i Pastorałek w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 21.01.2020

5 stycznia 2020 r. w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się II Wieczór kolęd i pastorałek, od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych. Wspólne kolędowanie połączone zostało z tradycją potraw, które w tym dniu gościły na świątecznie przystrojonych stołach, przygotowane przez mieszkanki wsi oraz organizatorów: wychowawcę świetlicy  Panią Agnieszkę Polechajło, Radę Sołecką oraz Sołtysa Trzebowa  Pana Stanisława Chabzę. Kolędowanie wspierał organista Damian Bednarz oraz chór z Trzebowa. Należy podkreślić, że kolędy są częścią naszej historii narodowej i śpiewane są wspólnie w naszych rodzinach i na różnych spotkaniach.  Udział w uroczystości  wzięli Pani Iwona Walczak  Zastępca Burmistrza Sulęcina, Pan  Andrzej Stefan Żelechowski Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie i Ksiądz Henryk Laszczowski Proboszcz Parafii Długoszyn.

Spotkanie Wigilijne w Dziennym Domu Senior+ w Sulęcinie

Utworzono dnia 10.01.2020

SPOTKANIE WIGILIJNE W DZIENNYM DOMU SENIOR +

W świątecznej atmosferze w Dziennym Domu Senior + w Sulęcinie 19 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie wigilijne. Tym miłym akcentem pracownicy wprowadzili  uczestników  i zaproszonych gości w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Wszystkich zebranych przywitał  Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Pan Andrzej Stefan Żelechowski i wraz z Kierownikiem Panią Agnieszką Polechajło wręczyli Seniorom słodkie upominki.  Życzenia złożyli również Zastępca Burmistrza Pani Iwona Walczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Zbigniew Szczepański. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia, świąteczne upominki od gości oraz wspólnie śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wielu pysznych potraw. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Wigilijne w Dziennym Domu Senior+ w Sulęcinie

Bombką w chorobę

Utworzono dnia 23.12.2019

...to inicjatywa pana Patryka Jabłońskiego - kapitana drużyny piłkarskiej Brzeźna i Justyny Stankiewicz - wychowawcy Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Gwarno i radośnie została zapoczątkowana akcja charytatywna mająca na celu zebranie funduszy na pomoc chorym dzieciom. W dniu 21.12.2019 r. wszyscy chętni wspólnie malowali bombki, by okazać serce słabszym. Można było również obejrzeć film o tematyce świątecznej pt: " Listy do M". Najmłodsi uczestnicy stroili choinkę i wesoło spędzili czas na zabawach i grach. Akcja potrwa do 31.01.2020r. Serdecznie zapraszamy do malowania bombek i pomagania innym potrzebującym.

Wigilija w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Utworzono dnia 17.12.2019

Spotkanie Wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy

 

            W poniedziałek 16 grudnia 2019 r.  o godz. 11.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy   odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Życzenia  wszelkiej pomyślności, zdrowia, codziennego uśmiechu oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim biorącym udział w tym święcie złożyli Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski, Iwona Walczak – Zastępca Burmistrza Sulęcina,  Zbigniew  Szczepański – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie,  Ks. Proboszcz – Piotr Mazurek. W Spotkaniu Wigilijnym udział wzięli również   przedstawiciele rodzin uczestników. W świątecznej atmosferze  tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, spróbowaliśmy przygotowanych potraw oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, życząc sobie takiego spotkania za rok.

czytaj dalej na temat: Wigilija w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Mikołajki w Świetlicach Środowiskowych

Utworzono dnia 12.12.2019

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICACH ŚRODOWISKOWYCH

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Zwyczaj obdarowywania prezentami jest bardzo stary i sięga XV wieku. Pierwszy Święty Mikołaj był Biskupem, który cały swój majątek rozdysponował między najbiedniejszych
i potrzebujących. Tak było również w tym roku. Spełnienie życzeń dzieci było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników Poczty Polskiej
w Sulęcinie oraz wszystkich darczyńców, dzięki którym udało się zgromadzić prezenty. Współczesny Święty Mikołaj nie mógł przybyć osobiście do Świetlic Środowiskowych działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, ale przekazał swoje obowiązki każdemu z ośmiu wychowawców i zobowiązał ich do obdarowania dzieci upominkami i słodyczami. 

czytaj dalej na temat: Mikołajki w Świetlicach Środowiskowych

Sulęcińscy Seniorzy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poznaniu

Utworzono dnia 12.12.2019

Sulęcińscy Seniorzy na Jarmarku Świątecznym w Poznaniu

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu przyciąga do siebie zarówno mieszkańców samego Poznania i okolicznych miejscowości, jak i turystów. Liczne atrakcje sprawiają, że niemal natychmiast odczujemy magię świąt, a czas spędzony w Poznaniu zostanie nam na długo w pamięci. Seniorzy z sulęcińskiego Dziennego Domu Senior + 10 grudnia 2019r. uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do Poznania, gdzie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Rynek Starego Miasta, Ratusz, Kościół farny i Ostrów Tumski, a w czasie wolnym kupić świąteczne ozdoby i podarunki, a także skosztować pysznego jedzenia i rozgrzać się ciepłym napojem. Wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego Programu Wieloletniego „ Senior + na lata 2015-2020”

czytaj dalej na temat: Sulęcińscy Seniorzy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poznaniu

OSTRZEŻENIE

Utworzono dnia 06.12.2019

O S T R Z E Ż E N I E

Uwaga na oszustów podających się za pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie, „mówią, że są z opieki społecznej”.  Przeprowadzają rozmowę w domu, oferują nieprawdziwe formy pomocy. 

W związku z powyższym prosimy mieszkańców naszej gminy o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znają, a te podają się za pracowników pomocy społecznej.

Przypominamy, że pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie są rozpoznawalni i ich tożsamość można sprawdzić za okazaniem legitymacji służbowej ze zdjęciem i pieczątkami OPS w Sulęcinie lub  telefonicznie: 95 755 2082.

 

                                               Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie

                                                                       Andrzej Stefan Żelechowski

czytaj dalej na temat: OSTRZEŻENIE

GALERIE:

My też jesteśmy artystami

My też jesteśmy artystami

Pożegnanie lata w ŚDS

Pożegnanie lata w ŚDS

Piknik ŚDS w Santoku

Piknik ŚDS w Santoku

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 122

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 576

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 19137