Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Informacje na temat KORONAWIRUSA

Utworzono dnia 06.03.2020

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie podaje, że szczegółowe informacje na temat postepowania w przypadku podejrzenia zarażeniem KORONAWIRUSEM znajdują się pod następującym linkiem:

http://www.sulecin.pl/component/content/article/5-start/4427-informacje-nt-koronawirusa.html

czytaj dalej na temat: Informacje na temat KORONAWIRUSA

Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019"

Utworzono dnia 22.03.2020

   10 marca 2020 r. w Domu Joannitów w Sulęcinie odbyło się podsumowanie XIX Edycji Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Kampania została przeprowadzona we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Sulęcin i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie, okresie od 1 kwietnia 2019 roku do 30 listopada 2019 roku. W ramach kampanii odbył się konkurs literacko-plastyczny dla uczniów pt. „Ja za 20 lat”, na który do Fundacji wpłynęło kilka tysięcy prac, w tym 48 z Gminy Sulęcin. Osiem prac zostało wyróżnionych i nagrodzonych przez Fundację. Gmina Sulęcin dodatkowo nagrodziła 7 uczniów szczególnie zaangażowanych w konkurs. Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart wręczył dyplomy i nagrody laureatom oraz certyfikaty nauczycielom, pedagogom i dyrektorom szkół.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019"

Seniorki DDS+ świętowały Dzień Kobiet

Utworzono dnia 22.03.2020

   9 marca 2020 r. w Dziennym Domu Senior+ w Sulęcinie świętowano Dzień Kobiet. Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzej Żelechowski spotkali się z Seniorkami, obejrzeli program artystyczny w wykonaniu męskiego grona seniorów pt.: „O kobietach z przymrużeniem oka, czyli scenki rodzajowe przy piwku”, poświęcony codziennym sprawom w życiu małżeńskim. Całość przygotowała Kierownik Dziennego Domu Senior+ Agnieszka Polechajło, przy współpracy z terapeutą zajęciowym Dagmarą Słońską.

czytaj dalej na temat: Seniorki DDS+ świętowały Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w świetlicach środowiskowych

Utworzono dnia 22.03.2020

     Pierwszy tydzień marca upłynął pod znakiem Święta Kobiet. W świetlicach środowiskowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbywały się uroczystości i wydarzenia ​z udziałem Pań zaproszonych przez organizatorów, czyli Dyrektora OPS, wychowawców świetlic, sołtysów i Rady Sołeckie. Były życzenia, kwiaty, występy artystyczne przygotowane przez uczestników świetlic pod kierunkiem wychowawczyń, konkursy, gry i zabawy oraz prezenty i fanty.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w świetlicach środowiskowych

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności z Wojewodą Lubuskim

Utworzono dnia 28.02.2020

W dniu 25 lutego 2020 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior +, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów w Sulęcinie na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, uczestniczyli w spotkaniu z okazji Międzypokoleniowego Dnia Aktywności, zorganizowanego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele lubuskich Domów i Klubów „ Senior+”.

czytaj dalej na temat: Międzypokoleniowy Dzień Aktywności z Wojewodą Lubuskim

Dyżur specjalistów w ramach TPOPP

Utworzono dnia 27.02.2020

   W ramach tegorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, 25 lutego 2020 roku w godzinach od 10,00 do 13,00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie dyżur pełnili specjaliści: przedstawiciele sądu, policji, prokuratury, PCPR oraz OPS. Zainteresowane osoby mogły skorzystać z darmowej porady oraz wsparcia. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” to kolejna edycja przedsięwzięcia koordynowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego jako Dnia Ofiar Przestępstw.

czytaj dalej na temat: Dyżur specjalistów w ramach TPOPP

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 19.02.2020

 

   Dnia 25 lutego 2020 roku w godz. od 9,00 do 13,00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, pokój nr 4 osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Dyżur będą pełnić przedstawiciele:

- Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie,

- Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie,

- Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie,

- Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie,

- Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Sulęcinie,

- Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Sulęcinie.

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Nasze ferie w świetlicach środowiskowych

Utworzono dnia 08.02.2020

     Wiele się działo w świetlicach środowiskowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie podczas ferii zimowych. Organizowano szereg zajęć, konkursów sprawnościowych, gier i zabaw ruchowych, były ogniska, gry terenowe, zawody sportowe i zręcznościowe, seanse filmowe oraz warsztaty kulinarne. Realizowano ulubione formy spędzania wolnego czasu od zajęć szkolnych. Atrakcją dla uczestników z Żubrowa był wyjazd na basen „Słowianka” organizowany w ramach zimowiska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sulęcinie. Powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne,Wiele podczas których dzieci zapoznawały się z zasadami zdrowego żywienia dzięki wsparciu z Kulczyk Foundation. Ferie w świetlicach upłynęły m.in. pod znakiem kostiumowych balów karnawałowych. Tańce przeplatały się z najróżniejszymi konkursami przygotowanymi przez wychowawców świetlic.

czytaj dalej na temat: Nasze ferie w świetlicach środowiskowych

Bal Karnawałowy w Dziennym Domu Senior + w Sulęcinie

Utworzono dnia 07.02.2020

31 stycznia 2020r. w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie, odbył się bal karnawałowy seniorów. Uroczystość zorganizowały Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury. Seniorzy Dziennego Domu Senior+ i Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz  niezrzeszeni, wspólnie bawili się przy rytmach muzyki dawnych lat. Organizatorzy i seniorzy zapewnili sobie karnawałowe stroje. Odbyły się liczne konkurencje, gry, zabawy a tańce nie miały końca.

GALERIE:

My też jesteśmy artystami

My też jesteśmy artystami

Pożegnanie lata w ŚDS

Pożegnanie lata w ŚDS

Piknik ŚDS w Santoku

Piknik ŚDS w Santoku

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 122

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 576

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 19137